Hava Durumu

:

:

:

2018 yılı sigorta haftası nedeniyle Ticaret Odasında etkinlik yapıldı

01 Haziran 2018 Cuma 07:13

TSO Başkanı Ruhi Koçak olmak üzere katılımcılar şeker tahlili ile tansiyon ölçümü yapıldı

2018 yılı sigorta haftası nedeniyle Ticaret Odasında etkinlik yapıldı

GAZETETARSUS- 2018 yılı sigorta haftası nedeniyle Ticaret Odasında gerçekleştirilen etkinliğe Tarsus Kaymakamı Sayın Yüksel Ünal, Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Sayın M.Sabri Kılıç, Tarsus Jandarma Komutanı Binbaşı Mahmut Erin, İlçe Sağlık Grup Başkanı Sayın Dr. Füsun Kaleli, Odamız Meclis Başkanı Eyüphan Eyüboğlu, Yönetim Kurulu Başkanı H.Ruhi Koçak ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz Sigortacılık Meslek Komitesi Mensupları ve Üyeler iştirak etmişlerdir.

Toplantının açılış konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı  Sayın Tahsin Eker özellikle Sağlık Sigortaları ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının önemi ve komite faaliyetleri hakkında bir konuşma yapmıştır.

Daha sonra Kürsüye gelen Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın H.Ruhi Koçak yaptığı konuşmada, “Hayatın her alanındaki riskleri yönetebilmek için sağlıklı bir sigorta sistemine gereksinim duyulmaktadır. Küresel ısınma, facia, musibet, afet ve felaket risklerindeki artış, yaşlanan nüfus, bölge ülkelerdeki istikrarsızlık ve hızla gelişen teknoloji sigorta ürünlerine olan ihtiyacı daha da arttırmaktadır. Artık sadece arabamızı, evimizi ve işyerimizi sigorta ettirerek kendimizi tam olarak güvence altında görmemiz mümkün değil. Bireysel olarak araç ve konut sigortasının yanı sıra, hayat sigortamızı, ferdi kaza ve sağlık sigortamızı da yaptırmamız gerekiyor. Ekonomide de işletmelerin faaliyet alanlarına göre özel tasarlanmış sigorta türlerine yönelmeleri önem taşımaktadır. Ülkemiz sigortacılık sektörü üzerine düşen sorumluluğu yerine getirebilecek güç, tecrübe ve liyakata sahiptir. Bizlerinde risklerimizi sigortaya devredip, daha fazla çalışıp işlerimizi ve ekonomimizi büyütmeye odaklanmamız gerekmektedir.” Dedi.

“Ak akçe kara gün içindir” sözünü anımsatan Kaymakam Ünal, büyük önder Atatürk’ün sigortacılığı teşvik ettiğini özellikle vurgularken, “Toplum olarak sigortanın ne denli önemli olduğunu bilmiyoruz. Mesela sel afeti meydana geliyor, herkes yardım bekliyor, yardım istiyor. Oysa sigorta yaptırsalar sıkıntı yaşamayacaklar. Bunun için sigortacılık bilincinin geliştirilmesi gerekiyor. Sigorta yaptırmak ekmek ve su kadar önemlidir. Sigorta yaptırmak çok pahalı da değil. Sigorta kültürünü geliştirmemiz gerekir” diyerek konuşmasını sonlandırdı.Son olarak kürsüye gelen Tarsus Kaymakamı Sayın Yüksel Ünal ise,

Açılış konuşmalarından sonra ise İlçe Sağlık Grup Başkanı Sayın Füsun Kaleli, Medical Park Tarsus hastanesi misafir hizmetleri müdür yardımcısı Gülizar Su ve Uzman Psikolog Sibel Dağlıkan ise Kanserin erken teşhisinin insan ve toplum hayatındaki önemi, Tamamlayıcı sağlık sigortaları ve Kriz, stres, öfke yönetimi konularında katılımcılarımızı bilgilendirilmişlerdir. Etkinlik öncesinde başta Kaymakam Yüksel Ünal, Başsavcı Mehmet Sabri Kılıç, Jandarma Komutanı binbaşı Mahmut Erin ve TSO Başkanı Ruhi Koçak olmak üzere katılımcılar şeker tahlili ile tansiyon ölçümü yapıldı.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazetetarsus.com sorumlu tutulamaz.

ARŞİV