Hava Durumu

:

:

:

Tarsus’ta hizmet verecek olan Traktör Pazarı düzenlenen törenle açıldı

08 Mayıs 2018 Salı 07:34

Tarsus'a ve bölgeye hayırlı olmasını dileyen Tarsus Traktörcüler Sitesi Başkanı Ali Gökmen, bugün çok mutlu olduklarını söyledi

Tarsus’ta hizmet verecek olan Traktör Pazarı düzenlenen törenle açıldı

BÜLTEN- Tarsus Belediyesi ve Traktörcüler Sitesi işbirliğiyle organize edilen ve her hafta Pazartesi günleri Tarsus’ta hizmet verecek olan Traktör Pazarı düzenlenen törenle açıldı.

Tarsus’a  ve bölgeye hayırlı olmasını dileyen Tarsus Traktörcüler Sitesi Başkanı Ali Gökmen, bugün çok mutlu olduklarını söyledi.

Gökmen,  “Kurulan bu traktör pazarı Çukurova’nın ilk pazarı olma özelliğini taşıyor. Köylülerimiz, çiftçilerimiz kendi traktörlerini kendileri rahatça satabilecek. Bu ayrıca şehrimize de gelen ziyaretçi sayısını arttıracak. Bugün çok mutlu ve sevinçliyiz. Şevket Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Tarsus’un ekonomisinin kalkındırma için yerel yönetim olarak üzerilerine düşen görevi yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, traktör pazarının kente katkı sağlayacağını belirtti.

Belediye Başkanı Şevket Can, “Bugün burada örnek bir projeye daha imza atmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Çiftçilerimize ve tarıma her türlü desteğin bilincinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Traktörcüler sitesi birçok şehrimizde mevcut ama planladığımız şekilde bir Pazar mevcut değil. Her Pazartesi kurulacak olan pazarımıza, gerek Çukurova il ve ilçelerinden gerekse diğer il ve ilçelerden bir çok ziyaretçi geleceğine inanıyorum. Şehrimize ziyaretçi gelecek ve şehrimizin ekonomisine katkı sağlayacaktır. Şehrimize bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Traktörcüler pazarının marka olması için elimizden geleni yapacağız. Bize bu konuda desteğini esirgemeyen traktörcüler sitesinin her bir üyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Ortak payda Tarsus etrafından hareket ettiklerini kaydeden Başkan Can, “Ortak payda etrafında bütün kurum ve kuruluşlarla çalışmaya devam ediyoruz edeceğiz. Bu ve buna benzer çalışmalarla Tarsus’umuzu bölgenin cazibe merkezi yapacağız. Buranın yaşaması için hepimize görevler düşüyor. İlk günkü aşk ve heyecanla her pazartesi günü bütün esnaflarımızın da burada olmasını ben rica ediyorum. Bunu yapmaktan ziyade yaşatabilmek daha önemli. Bizim üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Şehrimize ekonomik olarak girdi sağlanması gerekiyor.

Şehrimiz 54 ilden büyük bir nüfusa sahip. Yıllarca Adana ve Mersin’in arasında olmanın hep şansızlığını yaşadık. Ama ben inanıyorum ki birlikte yakaladığımız çalışma azmimizle bu şansızlığımızı şansa çevirebiliriz. Bunun için bütün hemşerilerimize görev düşüyor. Kalkınmanın yolu ekonomiden geçer. Birinci önceliğimiz kazandığımız parayı şehrimizde harcamamız gerekiyor. İkinci hedefimiz ise şehrimize dışarıdan para girişini sağlamaktır. Dıştan para girişini sağlamak için traktörcüler pazarı gibi, canlı hayvan pazarı gibi, hanımeli pazarı gibi etkinliklerle Tarsus’umuzun ziyaret edilebilirliğini arttırmamız gerekiyor. Yaptığımız projelerimizin üzerine yapacaklarımızda geldiği zaman ben inanıyorum Çukurova’nın cazibe merkezi, parlayan yıldızı Tarsus olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bu pazarın şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Esnaflarımıza bol kazançlar diliyorum” şeklinde konuştu.

BİZİM GİDECEK BAŞKA ÜLKEMİZ YOK

Başkan Can, “Yaptığımız hizmetlerle şehrimizi daha yaşanabilir bir hale getirmeye çalışıyoruz. Kimseyi kimseden ayırt etmeden çalışıyoruz. 335 bin kişinin başkanıyım. Bu bilinçle hizmet ediyorum. Huzur ve kardeşliğimizi korumak için mücadele ediyorum. Hiç kimsenin burnu kanamaması için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz.  Suriyeli vatandaşlarımızın 70 bine yakını şehrimizde misafir. Onların gidecek bir ülkesi vardı. Ama bizim gidecek bir ülkemiz yok. Bizimde gitmeye niyetimiz yok. Hepimiz elele gönül gönüle bu topraklara sahip çıkacağız” dedi.

Konuşmaların ardından edilen dualarla Traktör Pazarı kurdele kesimiyle hizmet açıldı.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazetetarsus.com sorumlu tutulamaz.

ARŞİV