Hava Durumu

:

:

:

BOZDOĞAN TARSUS YENİ NESİL BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK

02 Nisan 2019 Salı 16:06

DR. HALUK BOZDOĞAN: TARSUS'UMUZUN SOKAKLARINDA DAHA ŞİMDİDEN BAHAR ÇİÇEKLERİ AÇMAYA BAŞLAMIŞTIR

BOZDOĞAN TARSUS YENİ NESİL BELEDİYECİLİKLE TANIŞACAK

Tarsus Belediye Başkanı  Haluk Bozdoğan, “Belediyeciliğimizin temel ilkelerinin Cumhuriyet’imizin temel kazanımlarıyla anlam kazanacağını, Ayrıştırmadan, bölmeden, ötekileştirmeyen , kapsayan, kollayan ve birleştiren bir yapıda varlığını sonuna dek sürdüreceğini bilmenizi isterim.” dedi.

Tarsus belediye Başkanlığını kazanmasının ardından Cumhuriyet  Halk Partisi Tarsus İlçe Teşkilatına gelen Başkan Bozdoğan, burada  yüzlerce kişinin katılımı ile birlikte  Atatürk Anıtına  giderek  çelenk koydu. Saygı duruşunda bulunuldu, istiklal marşı okundu.

CHP  Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Cumhuriyet  Halk Partisi Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, Belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşların katılımı ile  Atatürk Anıtına giden Başkan Bozdoğan, burada saygı duruşu ve  istiklal marşının okunmasının ardından yaptığı konuşmada birlik v e beraberlik mesajı verdi: Başkan Bozdoğan’ın konuşması şöyle:

“Tarsus’a gönül vermiş kıymetli hemşehrilerim. Geride bıraktığımız yerel seçim ikliminde öncelik verdiğimiz ve Tarsus’un birleştirici gücünün anahtarı olduğuna inandığımız “sevgi dili” görev aldığımız andan itibaren görev süremiz boyunca Yeni Nisil Belediyeciliğimizin en önemli unsuru olacaktır.

Belediyeciliğimizin temel ilkelerinin Cumhuriyet’imizin temel kazanımlarıyla anlam kazanacağını, Ayrıştırmadan, bölmeden, ötekileştirmeyen , kapsayan, kollayan ve birleştiren bir yapıda varlığını sonuna dek sürdüreceğini bilmenizi isterim.

Görev süremiz boyunca icra edeceğimiz hizmet anlayışımızın “Herkese” ve “Eşit” koşullarda  olmasını sağlamaya çalışmak, Tarsus’u Tarsus yapan değerlerimizin ortak çıkarlarını korumaya çalışmak, halkımızın ve misafirlerimizin güven ve huzur içinde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak; “Belediyecilik” kavramına olan yaklaşımımızı en net şekilde ortaya koyacaktır.

Sorumluluğumuz büyük, yükümüz ağırdır. Bütün bu yükü birlikte oluşturduğumuz “Tarsus İttifakı” ile taşıyacağız. Çünkü Tarsus sizin, bizim ve hepimizin vazgeçilmez ortak sevdamızdır. Bu doğrultuda, vatandaşlarımızın “Herkese Hizmet” ve “Eşit Hizmet” vaatlerimizin takipçisi olmalarını, bu iki kavram üzerinden hizmetlerimizi sorgulamalarını, hizmet ve bilgi alma haklarının yılmaz savunucuları olmalarını isterim.

Bu şehri ortak akılla, katılımcı demokrasiyle hep birlikte yönetmenin sözünü huzurlarınızda bir kez daha veriyorum.

Tarsus belediyesi Tarsuslu’ların Belediyesidir. Din, dil, ırk, sosyal statü ve siyasi imtiyaz gösterilmeksizin herkese eşit uzaklıkta  duracak, kişilerin değil; halkın ve şehrin talepleriyle arkadaş olup, şehirlerin temel sorunlarına derman olacaktır.

Tarsus halkının kıymetli iradesi bizlere büyük bir sorumluluk teslim ederek, görev bilincimizin günün 24 saat işler halde olmasını sağlamıştır. Bu sorumluluk, özel ve kutsal sorumluluktur. Bizlere inanarak tercih yapan, değişim arzusuyla sandıklara  sarılan, kentimizin ve halkımızın haklarını yaşamının temeline koyan tüm hemşehrilerimize teşekkürü büyük bir borç bilirim.

Her zaman ışığım olacak Cumhuriyet ilkelerine bağlılığımı ilan ediyorum ve bu ülkenin KurucusuGazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnet duygularımı iletiyorum. “Biz büyük bir milletiz ama hep birlikte büyük bir milletiz”

Yeni nesil Belediyecilikle tanışacak Tarsus’umuzun sokaklarında daha şimdiden bahar çiçekleri açmaya başlamıştır. Değişim dönüşümü; dönüşüm ise güven, huzur, iş ve aş ekseninde başarı sağlayacaktır. Şehrimizde baharın karşılanmasını bir kazanımla taçlandıran tüm hemşehrilerimize saygı ve sevgilerimle teşekkür ediyorum.  Tarsus, tüm renkleriyle güzel.”

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazetetarsus.com sorumlu tutulamaz.

ARŞİV