Hava Durumu

:

:

:

CHP 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile alternatif bir kutlama düzenledi

30 Ekim 2018 Salı 08:31

Tarsus Aznakay Parkı önünden başlayan meşaleli ve bandolu ”Cumhuriyet Yürüyüşü” yoğun bir katılım ve coşkuyla geçti

CHP 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile alternatif bir kutlama düzenledi

CHP BÜLTEN- CHP Tarsus İlçe Başkanlığı,İlçe Başkanı Ali İlk,İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri,İlçe Gençlik ve Kadın Kolları,Belediye Meclis Üyeleri,CHP Mersin Milletvekilleri  Ali Mahir Başarır,Cengiz Gökçel,Alpay Antmen,Belediye Başkan Aday Adayları Op.Dr.Vedat Günyar,Alptekin Eser,Ali Boltaç,Dr.Haluk Bozdoğan,Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayları Prof.Dr.Aytuğ Atıcı,Serdar Erkan,Selçuk Dereli,Vahap Seçer,Yenişehir İlçe Başkanı Tayyar Tahiroğlu,Mersin İlçeleri Belediye Başkan Aday Adayları ,Sivil Toplum Kuruluşları ve  partililerin katılımıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile dün alternatif bir kutlama düzenledi.

Tarsus Aznakay Parkı önünden başlayan meşaleli ve bandolu ”Cumhuriyet Yürüyüşü” yoğun bir katılım ve coşkuyla geçti.Yürüyüş sırasında Tarsus Şehitliğine gelinerek şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Yürüyüş sonunda bir konuşma yapan İlçe Başkanı Ali İlk şu görüşlere yer verdi;

 

Bugün toprağı parçalanıp anayurdundan sürülmek istenen bir ulusun,yeniden dirilişini,Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan anti emperyalist bir zaferi ve sonrasında kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük bayramını kutluyoruz.

 

En büyük bayramımız kutlu olsun….!

 

Ancak,ne acıdır ki,’’ keşke Yunan kazansaydı ‘’ diyebilen şarlatanlar  bugün siyasetin  gözdesi haline gelmişlerdir.’’ yerli ve Milli ‘’olmaktan her fırsatta söz edenler,cumhuriyetin kurcularına,cumhuriyetin değerlerine saldırıp,devletin tapusunu tartışmaya açmakta sakınca görmez hale gelmişler, cumhuriyet devrimine  açık ve gizli saldırılar türlü operasyonlarla gerçekleşmektedir.

 

Cumhuriyetin kuruluşunda vazgeçilmez hedef  olarak konulan siyasi ve ekonomik bağımsızlığın yitirilmesi bir emperyal projedir ve yerli işbirlikçilerin eliyle uygulanmaktadır.

 

En büyük bayramımızı kutladığımız 29 Ekim’de Tarsus Yarenlik Alanı’ndan en yüksek sesle siyasal iktidara soruyoruz;

 

Çeteleşmiş ve emperyalizmin hizmetindeki bir cemaate orduyu,yargıyı,bürokrasiyi teslim eden,o cemaatin devleti tasfiye planına ortak olan,o cemaatin darbe yapmaya kalkışacak kadar güçlenmesine göz yuman bir iktidar emperyalizmle mücadele edebilir mi..?

Emperyalizmin planları doğrultusunda,komşu bir ülkenin tarumar edilmesine katkı sunan,sınır boylarında cihatçı yetiştiren,yeni Osmanlı hayalleri kuran,saltanat ve hilafet rüyalarıyla yaşayan,ulusal bayramları yasaklayan,bugün cumhuriyetin başkentinde değil,Osmanlının hilafet merkezinde tören düzenleyen bir iktidar,emperyalizme karşı olduğunu söyleyebilir mi…?

 

Söz konusu emperyalizme karşı mücadeleyse,anti emperyalist Atatürk  cumhuriyetini korumaksa,neden son 16 yılda ülkenin bütün cumhuriyet birikimleri yerli ve yabancı sermayeye peşkeş çekilmiş,neden uluslararası gıda tekellerinin çıkarları doğrultusunda tarım ve hayvancılık batırılmış,son olarak cumhuriyetin gözbebeği  şeker fabrikaları niçin satılmıştır.

 

Cumhuriyetin bağımsız bir ekonomi inşa etmek için kurduğu fabrikaları kapatanlarla,satanlarla,şimdi biz aynı gemide miyiz..?

Büyük sanayiciler,tüccarlar,dünün mücahiti bugünün mütaahhitleri daha çok semirsin diye vergiyi,zammı,enflasyonu,işsizliği,yoksul halkın sırtına yükleyenler,siyasi bekalarını ülkenin bekası gibi görenler, ‘’kimsesizlerin kimsesi ‘’ cumhuriyeti sever mi…? Korur mu…? Savunur mu…?

 

İşte o nedenle krizin faturasını ulusal kurtuluş savaşının asıl sahibi kahraman, yoksul halka çıkaramazsınız.Yediniz,içtiniz,semirdiniz.Şimdi vatan,millet,sakarya hamasetiyle halka hesap ödetemezsiniz.Hesap vermesi gerekenler 16 yıldır ülkeyi yönetenlerdir.

 

Hesap vermesi gerekenler,laiklik,çağdaş eğitim,hukukun üstünlüğüne düşman olanlardır.

 

Siyasal iktidarı,cumhuriyetin 95.kuruluş yıldönümünde tekrar tekrar uyarıyoruz.Başta  Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere Atatürk’e,Cumhuriyete,demokrasiye,laik yaşama gönül vermiş milyonlarca yurttaşımızla ülkeyi bu sarmaldan çıkarmak için mücadeleden asla çekinmeyecektir.

 

Cumhuriyet bayramına,cumhuriyet kazanımlarına saygı duymayanların inadına bayramımızı milyonlarla kutlamaya devam edeceğiz…

 

Yaşasın ATATÜRK Cumhuriyeti

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazetetarsus.com sorumlu tutulamaz.

ARŞİV