Hava Durumu

:

:

:

TARSUS AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATININ SIKMA ETKİNLİĞİ

30 Eylül 2018 Pazar 11:26

Rauf Denktaş Parkında düzenlenen etkinliğe Tarsus AK Parti ilçe başkanı İbrahim Gül, Mersin il Başkan Danışmanı Halit Pekduran ve vatandaşlar katıldı

TARSUS AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATININ SIKMA ETKİNLİĞİ

GAZETETARSUS- Tarsus AK Parti ilçe teşkilatı hafta sonunda birlik beraberlik, kaynaşma ve sıkma etkinliği yapıldı.

Toros mevkiindeki Rauf  Denktaş Parkında düzenlenen etkinliğe Tarsus AK Parti ilçe teşkilatı başkanı İbrahim Gül, Mersin  il Başkan Danışmanı Halit Pekduran ile birlikte  kadın kolları ve gençlik kolları başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte konuşan başkan İbrahim Gül “Gönüldaşlarımız tarafından düzenlenen birlik beraberlik kaynaşma ve sıkma etkinliğinde buluştuk. Hepimiz bu ülkeye ve bu kent, bu memlekette yaşayan insanlara hizmet için çalışıyor. Dosta düşmana birlik ve beraberliğimizi göstererek hizmet için çalışıyoruz. Eskiden yaşanan kuyruklar, hastanede ilaç ve muayene kuyrukları bitti. Ulaşımdan eğitime kadar yaptığımız hizmetler vatandaşlar tarafından takdir ediliyor. Artık her iki kişiden biri “Ben Ak Partiliyim” demektidir. Vatandaş bakıyor, yetime öksüze sahip çıkılıp memleketine hizmet gelince Ak Partiye oyunu veriyor.  Hatta  Ak Partiye verilen destek artarak devam ediyor. Biz milletin sesiyiz. Milletle iç içeyiz. Sizlerle ve tüm halkımızla birlikte olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin büyümesinden ve söz sahibi olmasından rahatsız  olanlar var. Dış güçler güçlü bir Türkiye olmamızı istemiyor. Lider ülke olmamızı istemiyorlar. Ültkemizin dışa bağımlı kalmasını istiyor. Oysa ülkemiz  kendi silahlarını yapıyor, insansız Hava aracını yapıyor. Dış güçler Recep Tayyip Erdoğan’ın önünün kesmeye çalışıyorlar.

 Dış güçlerin dolar oyununu görüyor ve ülkesine milletine, liderine sahip çıkıyor. Biz üretimimizi artıracağız. Milli birlik ve beraberliğimizi sağlayacağız ve dış güçlerin oyununu bozacağız”.

Tarsus’ta da hizmetlerimiz durmadan devam ediyor. Halkımız bunları görüyor. 17 yılda birçok hizmet yaptık.

Birileri 17 yılda Ağız  ve Diş Sağlığı hsatanesi, Maliye, SGK , yeni adliye binası yapıldı. Şehir içindeki elektrik kablolarını yer altına aldık. Hızlı trenin gelecek olmasından sonra alt geçitleri biz yaptırmaya başladık. Yaklaşık 600 yataklı yeni Devlet Hastanesini yaptırıyoruz. Bunlar bizim yaptığımız hizmetler.

Bazıları bu hzimletleri belediye yaptırıyor zannediyor. Oysa bunları Ak Parti hükümeti yaptırıyor. Biz yaptıklarımıza sahip çıkıyoruz. Tarsus –Çamlıyayla arasındaki karayolunuda hükümetimiz yaptırıyor. 2019 sonunda bitecek 45 dakikaya düşecek. Eskiden bu yolla yaylaya gidiş 2 saat sürüyordu. Artık 45 dakikada yaylada olacaksınız.  Biz duble yol yapıyoruz. Yol kıszalıyor ve düzeliyor.

Tarsus’ta en büyük sorun işsizlik. Kim kapımıza gelse “başkanım bize bir iş bulun diyor. Aş, iş ve halkımızın refahı için uğraşıyoruz.

Tarsus eskiden sanayi kenti idi.  Ama sanayi tesisleri kapandı. Bunları biz kapatmadık. Gelen yatırımcılar kaçırıldı ve Tarsus emekli kenti haline getirildi. Biz işsizliği çözmek için bu yola baş koyduk. Şu anda 4 tane önemli projemiz devam ediyor. Bunlar 1-2 yıl sonra tamamlandığında Tarsus’ta işsizlik kökünden çözülecek.

Ne mi yapacağız?

Çukurova Havalimanı yapılıyor. 2019 sonuna bitecek ve en az 2 bin kişi çalışacak. Yenice’deki Lojistik merkezi bitirildi, kurdele  kesilmesini bekliyor. Burada 1500, hatta 2 bin kişi çalışacak. Ayrıca Tarsus’un geleceğini ilgilendiren tarım İhtisas Bölgesini kuruyoruz. Burada en az 150 girişimci gelecek. Eski bakanımız Lütfi Elvan burasının kamulaştırması için 50 milyon TL para çıkardı. Orada da en az 10 bin kişi çalışacak. Şu an vatandaş iş bulamadığı için hastanelerde temizlik yapmaya bile razı oluyor. Bu projeler bitince hastanede çalışmak istemeyen sanayiye geçebilecek. İşsizlik bitecek.

Tarsus’a yeni bir Üniversite açıldı. Burada yeni binalar yapılmasından sonra kapasite artacak. Gelecek öğrenciler için yurt lazım,  lokantalar, cafeler lazım. Biz Tarsus’un kaderini değiştirip ayağa kaldıacağız. İşsizlik sorununun çözümlenmesi için bu tür yatırımlar devam ediyor.

Sahil bandı projesi başladı. Cumhurbaşkanımız geldi, burada yatırımcılardan söz aldı.  Sahil bandı bitince buradada binlerce insan çalışacak.

Sizden tek istediğimiz var. Genel iktidar neyse, Tarsus ve mersin’de de aynı iktidar olsun. Bizi küçücük Aksaray, karman geçti. G.Antep köydü, Ak Parti ile  modern bir şehir oldu, 17-18. Sanayisini açtı. Tarsus’un insanı ise yatırım olmadığı için işsiz kaldı. Çalışacak fabrika kalmadı ondan, yerni yatırımcıların önü kapatıldı, insanlar ondan işsiz kaldı. Biz Tarsus’un talihini değiştirmeye talibiz. Biz Tarsus7u hak ettiği yere getirmeye talibiz.

Çocuklarımıza ve torunlarımıza yaşanabilir bir kent meydana getireceğiz. Çocuklarımız işini bu kentte bulacak. Bizi  bu hizmet yolundan kimse döndüremez. Biz Allah için çalışıyoruz. Sizler bize dstek veridğiniz müddetçe yapamayacağımız hiçbir  hizmet yoktur. Güçlerimizi birleştirelim. Tarsus’u kaderini değiştirelim.

Artık annemin babamın partisi demenin hiçbir anlamı yok. Niye?  Çünkü geçmişte verilen yanlış kararların bedelini biz ve bizden sonrakiler ödedi. Tarsus talihini değiştirmek için yeni dönemde mutlaka oyunu Ak Partiye verecektir. Tarsus’un kalkınması, değişlmesi, gelişmesi için Ak Partinin elinin değmesi lazım.

Tarsus’un 10 km yanında denizi var. Oraya kaç kişi gitti. Oraya yol açan ve imkan sağlayan varmı?

Tarsus denize girmeye karar verirse 150 km ileriye gidip geliyor. Oysa Allah bize güzel bir doğa ve deniz vermiş. Biz kendi denizimize gireceğiz. 2019 Martında bu kez iktidarı yerelde de Ak Partiye vermenizi istiyoruz.

Artık değişim zamanı. Bu kente ve bu ülkeye hizmetleri yaparsa  yine Ak Parti yapar. Bize güvenin ve inanın yeter”

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazetetarsus.com sorumlu tutulamaz.

ARŞİV