Hava Durumu

:

:

:

Tarsus emek ve demokrasi güçleri 1 mayıs için açıklama yaptı

14 Nisan 2019 Pazar 23:46

Kutlama komitesi :Tarsus Halkını 1Mayıs alanına davet ediyoruz

Tarsus emek ve demokrasi güçleri 1 mayıs için açıklama yaptı

BÜLTEN- Tarsus emek ve demokrasi güçleri 1 mayıs için açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

'İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs’ı ‘’Güvencesizliğe, İşsizliğe, Yoksulluğa, Gericiliğe Teslim Olmayacağız! Umudu ve Mücadeleyi Büyütmek İçin 1 Mayısta Alanlardayız!’’ şiarıyla kitlesel ve coşkulu bir şekilde kutlama için; hazırlık çalışmalarına başladık. “Krize, talana, hak gasplarına karşı, insanca, özgürce, sömürüsüz ve güvenceli bir yaşam için haydi 1 Mayıs’a”

İşçisi, kamu çalışanı, işsizi, emekçisi, emeklisi, aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci, yaşlısıyla 1 Mayıs meydanlarında nasıl bir memleket istediğimizi dile getireceğiz. Bizler; küçük bir azınlık ,bir avuç patron ve yandaş sermaye için değil, emekçi halk için yaşanabilir bir memleket istiyoruz. Biz, ekonomik krizin faturasını krizin sorumluları ödesin, istiyoruz. Sermaye ve iktidar sahiplerinin çıkarları doğrultusunda, hukuksuz ve keyfi bir biçimde yönetilen bir ülke istemiyoruz. Emekçiler başta olmak üzere halkın insanca, özgürce, kardeşçe, barış içinde yaşadığı bir ülke, herkesin güvenceli ve insanca çalıştığı bir işi olsun istiyoruz. İşçilerin kıdem tazminatlarının gasp edilmesine, neredeyse her ay açıklanan ekonomik paketlerle artan vergilere, günlük gelen zamlar ile emekçilerin yaşamlarını sürdüremez hale getiren ekonomik düzene karşı Haydi1 Mayısa! diyoruz.

Emeğin ve alın terinin baharını örgütleyecek olan mücadelemizle, işçi ve emekçi halklarımızın birliğinden gelen gücümüzle, dayanışma ruhumuzla; Tarsus Halkını 1Mayıs alanına davet ediyoruz. “Haydi 1 Mayıs’a!”

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazetetarsus.com sorumlu tutulamaz.

ARŞİV