Hava Durumu

:

:

:

TÜRK EĞİTİM-SEN TARSUS ŞUBESİ ANDIMIZA SAHİP ÇIKTI

24 Ekim 2018 Çarşamba 09:01

Ne mutlu Türk'üm diyene

TÜRK EĞİTİM-SEN TARSUS ŞUBESİ ANDIMIZA SAHİP ÇIKTI

GAZETETARSUS- Türk Eğitim-Sen Tarsus Şubesi yönetimi Andımıza Sahip Çıkan bir açıklama yaptı.

Yarenlikte yapılan açıklamada  başkan Yaşar Yılmaz konuştu. Yılmaz şöyle dedi:

‘Türk’üm, Doğruyum, Çalışkanım, İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu,milletimi, özümden çok sevmektir. Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım, Türk varlığına armağan olsun.

Ne mutlu Türk’üm diyene!

Kıymetli üyelerimiz ve değerli basın mensupları.

Hatırlanacağı üzere; bizim adına çözülme süreci dediğimiz süreç devam ederken 2013 yılında, Türk adından rahatsızlık duyanların sevinç çığlıkları arasında, 80 yıldır çocuklarımızın her sabah coşkuyla okudukları Andımız, yönetmelikten çıkarılmış ve bu sürece kurban edilmişti.

Türkiye sevdalılarının sendikası Türk Eğitim-Sen olarak, milli kimliğimize ve Türk varlığına bir kez daha sahip çıkarak bu olayı aynı gün yargıya taşımış ve andımızı sahiplenmiştik. Çok şükür, Danıştay 8.dairesi 5 yıldır devam eden davayı sonuçlandırdı ve andımızın kaldırılmasının hukuka aykırı olduğunu karara bağladı. Bu karar, Andımızın okullarda yeniden okutulması yönünde bir karardır.

Artık top Milli Eğitim Bakanlığındadır. İvedilikle, yönetmelikte gerekli düzenleme yapılarak Andımızın yeniden çocuklarımız tarafından okullarda okuması sağlanmalıdır.

Danıştay’ın bu sevindirici kararına rağmen, andımızın tekrar okutulmasına karşı çıkan bazı çevrelerin varlığını üzülerek görmekteyiz. Kararın ardından 81 ilde apar topar basın açıklaması yaparak andımızı “gerici, baskıcı, militarist zihniyetin ürünü, dayatmacı, ayrımcı, dışlayıcı, eski Türkiye’nin en önemli vasfı olan toplum mühendisliğinin tezahürü” olarak gördüklerini ve bu kararı

asla tanımayacaklarını açıklayanlar, “Türküm, doğruyum, çalışkanım” diye başlayan andın acaba neresinden rahatsızlık duymaktadır?

Türk’üm demek suç mudur? Doğruyum demek yanlış mıdır? Küçüklerini korumak, büyüklerini saymak kültürümüzün bir parçası değil midir? Yükselmek, ileri gitmek ülküsü ilkellik midir? Yoksa, mensubu olduğu Yüce Türk Milleti’ne gerekirse varlığını armağan etmek günah mıdır?

Türk çocuklarının, Türk Milleti’ne söz vermesi kimi neden rahatsız etmektedir?

Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu, yargının vesayetten kurtulduğunu söyleyen çevreler , söz konusu andımız olunca neden bağımsız ve tarafsız Türk yargısının kararına karşı çıkmaktadır?

Yüce Türk Milleti tarafından kurulmuş Türk Devletinin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün, milletimizin birlik ve beraberliğinin her şeyin üstünde olduğu asla unutulmamalıdır. Andımız Türk’tür, çünkü aziz Atatürk’ün söylediği gibi “Bu memleket tarihte Türk’tü, halde Türk’tür ve ebediyyen Türk olarak yaşayacaktır.” Andımız Türküm diye başlar, çünkü vatan Türk’tür,

millet Türk’tür. Andımız, çocuklarımıza milli bilinci aşılar, milletini sevmeyi öğretir ve milli ruhun oluşmasına katkı sağlar.

Türk kelimesinden bir rahatsızlık varsa buyrun T.C. Anayasası’nın 66. Maddesi ne diyor?

“Türk Devleti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne diyor? “Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir.” diyor.

Tüm bu ifadeler, yazılı metinler ortadayken, bir sendikanın, bazı sivil toplum kuruluşlarının ve siyasilerin andımıza karşı çıkmalarına, alerji duymalarına anlam verememekteyiz. Türk Eğitim-Sen olarak; Milli Eğitim Bakanlığı’na, buradan bir kez daha çağrıda bulunuyor, yargı kararına uyarak, andımızın yeniden okullarımızda okutulması için gerekli düzenlemeyi bir an önce yapmalarını beklediğimizi ve bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz. Bunun için de muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu biliyoruz.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan gazetetarsus.com sorumlu tutulamaz.

ARŞİV